Komloušania spomínajú…

Milé dámy, vážení páni,
toto je link na videá o “Komloušanoch” 2022:

https://www.youtube.com/watch?v=nzX9PXatans.
https://www.youtube.com/watch?v=Jf_1REmore0,
https://www.youtube.com/watch?v=Mp6krZa4Ycs

ktoré by Vás mohli zaujať, potešiť či dokonca inšpirovať k našej ďalšej
komunikácii a spolupráci.

Teším se na vaše príp. ďalšie reakcie a námety

a zostávam s pozdravom

PhDr. Pavel Beňo
pavel.beno@silentseniors.eu

2 odpovede na „Komloušania spomínajú…s“

 1. Dobré spomínanie, i keď kostrbatá, ale stále naša slovenčina od našich rodákov. Kalap dolu…
  Pán Beňo pokračujte.
  Ďakujeme.

  1. Ďakujem za milé slová. Pokračovať sa dá rôznymi spôsobmi, hoci “Komloušanou” v Maďarsku, s ktorými by som sa mohol porozprávať po slovensky už nezostalo veľa.
   Ale stále žasnem nad tým, koľko významných osobností pochádza práve zo Slovenského Komlóša a hrdo sa aj k tomu hlási. Napríklad len spisovatelia Benedek, Závada, Krásznahorkai …
   A práve úvahy na túto tému ma doviedli aj k otázkám, ktoré – či už formou dotazníku, alebo v rozhovore pred kamerou – sa pýtam ľudí, ktorí sú ochotní mi na ne aj odpovedať. A akby sa aj niekto z čitateľov týchto riadkov chcel pridať, budem iba rád!!! P. Beňo
   NAŠE OTÁZKY:
   “Ľudia, obyvatelia/ky, občania/ky, vlastenci/ky …” Ako to vidíte vy? V čom sú si tieto skupiny podobné a v čom môžu byť – príp. aj sú – iné? Podľa čoho – to zn. akého chovania či jednania – poznáte, že je niekto “dobrý” alebo “zlý”- ČLOVEK, OBYVATEĽ, OČAN, VLASTENEC?

   VAŠE ODPOVEDE – ĎAKUJEME!
   Píšte, čo Vás k tomu napadne – o všetkom, alebo iba o niečom. Neexistujú správne alebo nesprávne odpovede. A ak máte už v túto chvíľu záujem o diskusiu či dokonca spoluprácu k tejto téme, ozvite sa nám láskavo na niektorú z našich e-mailových adries – pavel.beno@silentseniors.eu, info@desolatio.art – príp. na tel.č. +421 949 292 782. Ďakujeme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.