Opustl nás Ľudovít Pomichal

Od USZZ|28. januára 2022|

27. 1. 2022 sme sa dozvedeli smutnú a šokujúcu správu, že náš dlhoročný kolega Ľudovít Pomichal neočakávane skonal.

Informácia o jeho úmrtí bola pre nás o to šokujúcejšia, že ešte nedávno sme sa rozprávali o pracovných plánoch v novom roku v súvislosti s projektami, v ktorých Ľudko zohrával ako ich tvorca kľúčovu úlohu, či už ide o Letnú škola žurnalistiky alebo  Informačno-mediálnu komisiu nášho úradu. Na tieto podujatia sa mimoriadne tešil a spolu s jeho funkciou člena redakčnej rady Ľudových novín vydávaných Slovákmi žijúcimi v Maďarsku patrili medzi jeho „srdcovky“.

Svojou kreativitou nezastupiteľnú úlohu Ľudko zohrával aj pri organizovaní Stálej konferencie Slovenská republika a Slováci žijúci v zahraničí, kde sa podieľal na sprievodných kultúrnych podujatiach a pri moderovaní kultúrneho programu počas Pamätného dňa zahraničných Slovákov a Krajanského dvora na Folklórnych slávnostiach pod Poľanou v Detve. Nehovoriac o jeho vždy aktuálnom informovaní o krajanskom dianí vo svete na webovej stránke nášho úradu, ktorú mal na starosti a blogoch, ktoré tejto problematike venoval.

Strácame v ňom kolegu, pre ktorého jeho práca nebola len povolaním, ale aj poslaním a vášňou. Určite to súvisí s faktom, že jeho mama, ktorá tiež patrila medzi Slovenky žijúce v zahraničí, sa prisťahovala na Slovensko po druhej svetovej vojne z Pitvároša. Ľudko si Dolnú zem niesol vo svojom srdci.

Ľudko, budú nám chýbať diskusie s tebou a tvoj nezameniteľný zmysel pre humor.

“Domovina” na rozlúčku:

https://mediaklikk.hu/video/domovina-2022-02-14-i-adas/

Jedna odpoveď na „Opustl nás Ľudovít Pomichal“

  1. Ľudko,na určitý čas sme objektívne,pre podmienky, ktoré nastali v spoločenskom živote,poľavili v obvyklej komunikácii.O to viac nás správa o Tvojom nečakanom odchode prekvapila, ale predovšetkým zarmútila.Uvedomujeme si, že strataTvojej osobnosti bude vo vzťahu k našim krajanom-Slovákom v Maďarsku znamenať veľkú trhlinu.
    Ľudko, budeš nám všetkým veľmi chýbať.

    Za Spolok Slovákov z Maďarska-predsedníčka
    Dr. Anna Piláriková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.