Den menšín v znamení ocenovania

Deň menšín v znamení oceňovania

V mesiaci december si menšiny v Maďarsku pripomínajú svoj deň. Pri tejto príležitosti sa Komlóšania stretli v priestoroch Slovenskej národnostnej školy, aby ocenili významné osobnosti slovenského života, ktorým na znak úcty a vďaky udelili ocenenia
ZA KOMLÓŠSKYCH SLOVÁKOV”
Alžbete Hollerovej-Racskovej, predsedníčke Celoštátnej slovenskej samosprávy v Maďarsku;
Zuzanne Laukovej, riaditeľke Slovenskej národnostnej školy v Slovenskom Komlóši a predsedníčke Slovenskej samosprávy v Slovenskom Komlóši.

   Partnerský Tótkomlos-Slovenský Komlóš navštívili zo Slovenska aj primátor mesta Galanta Peter Paška a predsedníčka Spolku Slovákov z Maďarska PaedDr. Anna Piláriková s manželom.

Primátor Galanty udelil Zuzanne Laukovejriaditeľke Slovenskej národnostnej školy a predsedníčke Organizácie Komlóšskych Slovákov v Slovenskom Komlóši, a pani Marianne Bajczer Melegovej CENU PRIMÁTORA MESTA GALANTA za významný prínos v zachovávaní a rozvoji slovenskej kultúry a tradícií na Komlóši a Dolnej zemi v Maďarsku.

K dôstojnej atmosfére prispel aj predvianočný duch adventu, obohatený o vianočné vystúpenie žiakov tamojšej slovenskej školy.

   Budúci rok si Galanta pripomenie spolu s Komlóšanmi 20.výročie podpisu zmluvy o spolupráci našich partnerských miest. Pri sprievodných podujatiach bude mať svoje zastúpenie aj náš Spolok Slovákov z Maďarska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.